Inwestor Platige

   
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) przez Platige Image S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Racławickiej 99, w celach marketingowych, promocyjnych, informacyjnych i reklamowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 października 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. 2002 Nr 101 poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez Platige Image S.A. mojego adresu e-mail w celu przesyłania informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 Nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych spółkom powiązanym kapitałowo z Platige Image S.A. Oświadczam, że wiem o prawie do wglądu, zmiany i żądania zaprzestania przetwarzania swoich danych osobowych i prawie do cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji handlowych, a dane podaję dobrowolnie.

W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania newslettera poprzez kliknięcie linka zawartego w przesyłanych wiadomościach.

  wyrażam zgodę
 

Platige Image wzięło udział w realizacji spotu do międzynarodowej kampanii promującej film dokumentalny „Cocaine Unwrapped” Rachel Seifert. Celem filmu oraz zbudowanej wokół niego kampanii społecznej jest zwiększenie świadomości wpływu, jaki ma spożywanie kokainy na setki ludzkich istnień, biorących udział w produkcji i dystrybucji narkotyku.

Spot “Maszyna” został wymyślony przez Guy’a Moore i Tony’ego Malcolma, za realizację – w tym koncepty graficzne, animację i reżyserię – odpowiadała ekipa z Platige Image.

[tentblogger-vimeo 41978408]

 

Platige Image stworzyło spot promocyjny najnowszej kampanii wizerunkowej PLL LOT. Reklamę wyreżyserował Andreas Link. Za kreację odpowiada agencja DDB.

– Najciekawszym, a zarazem najtrudniejszym etapem była praca nad odbiciami w samolocie. Film był całkowicie wygenerowany komputerowo. Dużo czasu poświęciliśmy umiejscowieniu “ikon” miast, tak, żeby były czytelne, a jednocześnie zachowywały się jak odbicie i były odpowiednio zniekształcone. Jedno wyklucza drugie, więc wyzwaniem było znalezienie odpowiedniego balansu. To samo dotyczyło widoczności miast. Z jednej strony samolot powinien odbijać je wyraźnie, jak lustro, a z drugiej potrzebny był światłocień, który zarysuje bryłę samolotu i pokaże wszystkie detale – mówi Rafał Sadowy, CG supervisor projektu w Platige Image.

[tentblogger-vimeo 41978429]

 

DATURA

09/05/2012

9 maja miała miejsce premiera gry “Datura” – najnowszej produkcji łódzkiej Grupy Plastic oraz Santa Monica Studio zrealizowana dla Sony Computer Entertainment, przy której mieliśmy przyjemność współpracować.

„Datura” jest dwugodzinną opowieścią, opartą na nieliniowej fabule, której istotą jest przeżywanie coraz dziwniejszych sytuacji, wynikających z wyborów dokonywanych przez gracza rozwiązującego kolejne zagadki.

Platige Image wykonało dużą ilość składowych gry, które gracz odkrywa w trakcie podróży po tajemniczym, wirtualnym lesie. Są to głównie modele i tekstury postaci oraz scenografia świata gry. Największym wyzwaniem była animacja ręki, która jest kluczowym elementem nawigacji w grze. Dłoń doskonale współgra z możliwościami kontrolera Playstation®Move, który przechwytuje 6 stopni swobody nadgarstka gracza. Dzięki temu stworzona została pełna mechanika dłoni umożliwiająca empiryczne poznawanie świata. Złudzenie prawdziwego doznania przy dotykaniu drzew, twarzy i innych obiektów jest bardzo realistyczne. To nowatorskie rozwiązanie technologiczne pozwala graczowi zanurzyć się w świat gry. Efekt ten wzmacnia zastosowanie technologii stereoskopowej (3D).

W grze zaimplementowano także rozwiązanie head tracking, które wraz z wykorzystaniem technologii Playstation®Move pozwala na zwiększoną imersję. Na potrzeby nagrania po raz pierwszy połączono okulary projekcyjne 3D HMZ-T1 wraz z technologią Playstation®Move.